Oferta
Strona Główna
Atrakcje Międzyrzecza
Dojazd

Historia Willi Starosty

Kreishaus_Meseritz_1910

1930 (2)

foto-big-003[1]

1923

Wzbogacająca miejski krajobraz Międzyrzecza Willa Starosty powstała na początku XX stulecia (1910 r.). Piękny budynek wzniesiono w celach reprezentacyjnych dla lokalnych władz starostwa. Przez kilkadziesiąt lat po II Wojnie Światowej funkcjonowało tutaj kilka instytucji publicznych oraz wojskowych. Dziś niezwykły klimat uroczego zakątka służy gościom Hotelu*** oraz restauracji.
O wystawnej roli Willi Starosty w pierwszych latach jej istnienia najlepiej świadczy nazwa “Landsratsvilla”.
Warto wspomnieć, że budynek postawiono w sąsiedztwie nowej siedziby władz powiatowych oraz banku, wybudowanych niemal w tym samym czasie. Placówki te jednak w styczniu 1945 zostały zniszczone w wyniku działań wojennych.
Po wojnie Willę Starosty początkowo przeznaczono na Izbę Chorych, którą dość szybko przeniesiono w inne miejsce, a reprezentacyjny budynek zaczął służyć kolejnym instytucjom kulturalnym i oświatowym. W kolejnych miesiącach do miasta sprowadzili się żołnierze 17. Pułku Piechoty Wojska Polskiego, a budynek przekształcono w Kasyno Oficerskie.
Po zakończeniu służby wojskowej budynek przeszedł gruntową rewitalizację i od 2016 r. zaprasza swoich Gości do skorzystania z szerokiej oferty gastronomiczno-hotelowej. Poczuj klimat tamtych lat. Wizyta w HOTELU*** Willa Starosty pozwoli choć na chwilę oderwać się od codzienności oraz zapewni wypoczynek oraz doznania smakowe w hotelowej restauracji.